Aantal dierproeven verschilt van jaar tot jaar

In 2017 zijn in Nederland 530.568 dierproeven uitgevoerd. Dat zijn er 80.694 (17,9%) meer dan in 2016. Het aantal dierproeven in 2017 is vergelijkbaar met het aantal in 2013 en 2015. Dat staat in het in het jaarverslag dierproeven 2017 van de Nederlandse Voedsel- en Warenautoriteit (NVWA). Lees meer hierover in Zo doende 2017, Jaaroverzicht dierproeven en proefdieren van de NVWA.

Doelen dierproeven Percentage dierproeven per hoofddoel 2017
DoelPercentage
Toegepast en omzettingsgericht onderzoek26,70%
Onderwijs4,60%
Fundamenteel wetenschappelijk onderzoek41,70%
Wettelijk verplichte toxicologische en veiligheidstesten25,70%
Jaaroverzicht dierproeven en proefdieren 2017 NVWA Brontabel als csv (199 bytes)
Diersoorten gebruikt bij dierproeven in 2015, 2016 en 2017 Aantallen dieren uitgesplitst per diersoort
DiersoortAantal 2015Aantal 2016Aantal 2017
Muizen244.804161.978205.993
Ratten99.602109.58991.537
Cavia's3.4333.1485.816
Syrische goudhamsters1.5181.4431.035
Chinese dwerghamsters12
Andere knaagdieren1.031472736
Konijnen9.8998.5799.764
Honden750656909
Katten6189200
Fretten396294680
Andere roofdieren410216270
Klauwaapjes911641
Resusapen9670234
Java-apen473442
Paarden, ezels en kruisingen daarvan213146173
Varkens8.40210.1299.738
Geiten239152259
Schapen2.126438558
Runderen5.2404.0733.833
Andere zoogdieren141155
Kippen, huishoenders51.38652.23755.371
Andere vogels18.24820.14321.482
Reptielen851207294
Kikkers0209
Klauwkikkers1.181431438
Andere amfibieen5626360
Zebravissen4.90915.80452.024
Andere vissen24.07112.94215.887
Totaal479.580403.370477.550
Jaaroverzicht dierproeven en proefdieren NVWA Brontabel als csv (877 bytes)